Укр

Види меду: в чому відмінності?

2018.10.03
35513

Натуральний квітковий мед налічує десятки видів, адже медоносні бджоли збирають його з середини березня і аж до останніх теплих днів осені.

Який буває мед

  1. За походження розділяють квітковий та падевий мед. Про види квіткового будемо говорити далі, а щодо падевого меду, то його джерелом є падь (продукт життєдіяльності інших комах із солодким смаком) або медяна роса (сік, який утворюється на листі та хвої деяких рослин).
  2. За консистенцію мед буває рідкий або ж кристалізований. Перший стан — це ознака свіжого меду, осідання або ж кристалізація — меду, що вже деякий час зберігається. Найшвидше процес кристалізації відбувається в кульбабовому меді, а мед із різнотрав'я може зберігати рідку консистенцію кілька місяців.
  3. За кольором розрізняють світлий та темний мед. При цьому існує безліч відтінків меду: від молочно-білого до темно-коричневого. Колір залежить від рослини, з нектару якої був отриманий мед.

Найвідоміший квітковий мед

  • Акацієвий. Це поживний та дуже смачний мед, який містить велику кількість ферментів та каротину. Акацієвий мед можна споживати навіть дітям, адже він не викликає алергічних реакцій.
  • Гречаний. Темний терпкий мед, що є природним консервантом. Саме гречаний мед рекомендується додавати у домашню косметику та використовувати для лікування ран.
  • Липовий. Збирається у період цвітіння липи та цінується за кількість амінокислот, що містяться у його складі. Смак липового меду насичений, а основною лікувальною дією називають заспокоєння та лікування застуд.
  • Лісовий. Містить найменше цукрів, але підвищену кількість перги, прополісу та маточного молочка — компонентів, які роблять цей мед природними ліками від болю та запалення. За рахунок складу смак у лісового меду злегка гіркуватий.
  • Луговий. Інша “народна” назва цього меду — різнотрав'я. Бджоли збирають нектар з різних квітів та трав, що робить цей мед одним із рекордсменів по вмісту глюкози та фруктози. У народній медицині мед різнотрав'я використовують для лікування бронхітів та нирок.

Тепер ви знаєте, в чому полягає різниця між тим чи іншим медом. Якщо потрібна більш детальна консультація, зв'яжіться з нами і ми радо роз'яснимо все про наш продукт!

Підписатись на новини