Укр

Правила зберігання меду

2019.02.05
14032

Любителі меду часто роблять запаси на зиму, адже цей цінний продукт є незамінним лікарем при застудах, а також обов’язковим атрибутом страв різдвяного столу. Виникає кілька запитань: як зберегти якість меду та його корисні властивості у домашніх умовах. За дотримання певних умов, він зможе кілька років простояти на ваших полицях. Головне – дотримуватись основних правил, про які поговоримо далі.

Перш за все – температура. При високих температурах мед починає втрачати свої корисні властивості, може потемніти й стати гірким на смак, що гірше – починаються утворюватись шкідливі для організму людини речовини. При надто низьких температурах – швидко твердне і зацукрюється. Аби цього не сталось, потрібно зберігати мед за температури - від -6 до +20°С.

Найкращим місцем, звичайно, буде холодильник, бо при температурі 5-10°С мед все ж зберігатиметься краще, ніж при 20°С. Крім цього, ви уникнете проблем із вологістю, що теж є важливим фактором для якості продукту.

Однак баночка із медом може стояти і в кладовій або ж на полиці кухонної шафи, головне, щоб там було темно і прохолодно. Слід уникати прямого сонячного проміння.

Оптимальною ємністю для зберігання є скляна банка – це екологічно й надійно, оскільки закривається кришкою. Але мед можна зберігати також у тарі з харчового пластику, дерева, натурального воску або в емальованому чи глиняному посуді. Головне – досягти герметичності, аби у середину не потрапила вологість, пил та неприємні запахи.

Щодо часових орієнтирів, мед в середньому може зберігатись до 2-х років в залежності від сорту. Але за правильних умов, він може залишатися корисним та смачним ще довше. Звичайно, якщо це натуральний і якісний продукт. Саме такий пропонує компанія «Асканія-Пак». Ви можете переглянути солодкі пропозиції у нашому каталозі https://ascania-pack.com/catalog/honey.

Підписатись на новини