Укр

Обираємо якісний та смачний мед

2019.02.13
6821

Сьогодні для любителів меду чи не у кожному великому магазині – справжній рай. На полицях можна побачити десятки найменувань та варіацій цього смаколику. Однак варто бути обачними, оскільки не усі виробники пропонують якісний та свіжий продукт. Поговорімо про тонкощі вибору справжнього меду.

Перш за все – місце. Не купуйте мед при дорозі або на стихійних ринках. Там досить часто пропонують несвіжу продукцію. Термін життя корисних властивостей меду – 2 роки. Недобросовісні продавці часто переварюють мед. Ви повинні знати: якщо нагріти його до 40 градусів, утворюються тригліцериди, які провокують серцево-судинні захворювання, а також оксиметилфурфурол, що вкрай негативно впливає на  нервову систему і провокує утворення злоякісних пухлин.

Тож, найкраще знайти перевіреного бджоляра  або ж досвідченого виробника, репутація якого викликає довіру.

Упакування

Часто ми, перш за все, звертаємо увагу на смак та вигляд меду, однак зовсім не дивимось на те, у чому його продають. Запам’ятайте: упакування повинне бути герметичним та охайним.

Вигляд меду

Кожен сорт відповідає певним характеристикам: мед має бути чистим (без білих вкраплень, піни – це свідчить про окислення), не повинен розшаровуватись та містити рідину на поверхні.

Смак

Не нехтуйте нагодою спробувати мед. Смак не повинен мати «чужих» неприємних відтінків. Ви відчуватимете свіжий квітковий аромат.

Умови зберігання

Пам’ятайте, що і висока і низька температура однаково шкідливі для меду. Його слід зберігати у темряві за оптимальної температури 10-25°С. Сонячне проміння і лампи денного світла вбивають усі корисні речовини цього цілющого продукту, перетворюючи його на калорійну солодку речовину.

Ціна

Справжній мед не може бути дешевим. Якщо ж вам запропонували привабливу ціну, будьте впевнені, що над ним добряче попрацювали, додавши крейду, цукор, кукурудзяну чи картопляну патоку.

Сертифікат якості

Продавець зобов’язаний надати його покупцеві на вимогу. У цьому документі повинна зазначатись інформація щодо дати та місця збору меду, відповідності державним стандартам. Запитайте у нього також про довідку на обраний продукт із лабораторії санітарно-ветеринарної експертизи.

Кожен обирає мед на свій смак: гречаний, липовий чи з акації – усі вони на смак та вигляд різні. Перед тим, як зробити запас меду на зиму, фахівці радять придбати невелику кількість та віддати у лабораторію. Там зможуть визначити діастазне число. Високий показник свідчить про якість та користь цього продукту. Таким чином Ви точно придбаєте справжній лікувальний мед, який легко та швидко буде засвоювати організм.

Саме такий мед пропонує компанія «Асканія-Пак» – найбільший виробник меду в Україні. 100% гарантія якості продуктів та найширший асортимент. Переглянути та обрати свій особливий смак Ви можете у нашому каталозі: https://ascania-pack.com/catalog/honey

Підписатись на новини