Укр

У Києві відбулася конференція для пасічників і експортерів

2018.12.06
5841

У Києві відбулася конференція «Пасічник – експортер: перспективи і принципи взаємовигідної співпраці». У заході взяли участь 35 учасників, провідних гравців українського ринку меду: експортери, заготівельники, пасічники, а також керівники регіональних пасічних організацій. Одним із організаторів заходу стала компанія «Асканія-Пак».

Під час зустрічі були обговорені нюанси взаємодії пасічників та експортерів, а також досягнуто ряд домовленостей. Зокрема, учасники конференції заторкнули такі теми:

 1. Згідно з тенденцією, у поточному і наступному сезонах Україна матиме надлишкові запаси меду, що може й надалі негативно впливати на ціноутворення продукту.
 2. Поточна економіка не влаштовує жодну з ланок галузі: ані пасічників із заготівельниками,  ані експортерів. Тому всім учасникам варто розглядати варіанти оптимізації своїх витрат, а також процес диверсифікації, а саме, розширення асортименту продуктів бджільництва.
 3. Існує брак спілкування й прозорості у відносинах пасічник – заготівельник – експортер. Під час конференції було вирішено продовжувати цикл спільних зустрічей в рамках круглих столів, з’їздів, конференцій, а також розширити коло учасників.
 4. Основними проблемами галузі є:
  1. відсутність достовірної галузевої статистики та інформації щодо кількості меду, що не дозволяє сформувати обґрунтованої пропозиції для ринку;
  2. скорочення медоносної бази, яка давала сортові меди; зведення медозбору до одного медоносу – соняшника;
  3. брак достовірної інформації щодо ветеринарних препаратів, які можна застосовувати у бджільництві;
  4. відсутність інструментів регулювання та контролю обігу ветеринарних препаратів;
  5. відсутність принципів відносин між аграріями та пасічниками, а також відсутність відповідальності аграріїв за потраву бджіл.

Також під час конференції було досягнуто ряд домовленостей між учасниками:

 1. З метою побудови діалогу, започаткувати спільні зустрічі між пасічниками та представниками експортерів на постійній основі. Передбачити обов’язкове інформування Асоціації експортерів меду про зустрічі зі сторони об’єднання пасічників.
 2. Провести переговори між Асоціацією експортерів меду України та пасічницькими організаціями щодо організації й проведення спільної конференції перед початком сезону 2019 р. з метою обговорення і планування результатів сезону.
 3. Сформувати спільно з пасічниками, експортерами та іншими експертами галузі,  Стратегію розвитку галузі бджільництва України.
 4. Сформувати спільну позицію всіх учасників даної конференції, які будуть приймати участь в Робочій Групі в МінАПК щодо питань бджільництва 26.11.2018 р.
 5. Поставити на розгляд експортерів можливість надання і поширення інформації щодо вимог до якості меду та інших продуктів бджільництва, а також рекомендацій відносно тари, а також ветеринарних препаратів. Канали поширення інформації: сайт Асоціації експортерів, інформаційні листівки, тощо.
Підписатись на новини