Укр

Майже 40 країн світу купують український мед

2019.03.01
7090

Українські виробники меду в останні роки значно розширили географію поставок своєї продукції. Про це заявив директор з розвитку компанії-експортера меду «Асканія-Пак» Віктор Іванченко під час зустрічі з членами Спілки пасічників Миколаївської області, йдеться в повідомленні Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

За його словами, якщо в 2012 році український мед експортувався лише в 11 країн, то за результатами 2018 Україна експортує мед майже в 40 країн світу.

«Ми поставляємо мед вже всюди: в Японію, в США, в Європу, на Близький Схід. Змінилася і структура: якщо в 2012 році 33% поставляли на трейдерів і 67% – на фасувальників, то вже до кінця 2018 ситуація змінилася – ми поставляємо більшість меду на фасувальників», – сказав Іванченко.

За його словами, весь мед, якщо він відповідає прописаним стандартам якості, є натуральним. Виникають питання тільки щодо споживчих властивостей того чи іншого меду.

Мед із співвідношенням фруктози і глюкози понад 1,35 (різнотрав’я) – ця категорія найбільш ємна і користується найбільшим попитом. При такому співвідношенні мед не кристалізується.

«Великі постачальники такого меду: Аргентина, Китай. Соняшниковий мед має низьке співвідношення фруктози і глюкози. Це хороший і якісний мед. Головна його властивість – він швидко кристалізується. Проблема нашого соняшника також в тому, що він навіть після пастеризації, протягом 3-6 місяців всерівно кристалізується. Мед з акації – найпопулярніший. Все дуже просто: він рідкий, прозорий», – сказав експерт.

За словами Іванченка, світовий імпорт-експорт меду оцінюється на рівні 600 тис. т – приблизно по 35% споживається в Європі і США.

Джерело: AgroPortal

Підписатись на новини